سعید سمیعی saaid.samiei

وبلاگی شامل مقالات مهندسی عمران - ادبیات - مسائل تاریخی و اجتماعی

رزومه کاری مدیر وبلاگ


بر آستان جانان گر سر توان نهادن               گلبانگ سربلندی بر آسمان توان زد

 

 

رزومه کاری نویسنده و مدیر وبلاگ


اینجانب سعید سمیعی دانش آموخته مهندسی عمران در دانشکده فنی دانشگاه تهران و فارغ التحصیل سال 1371 با 18 سال فعالیت مستمر در این رشته می باشم . عضو سازمان نظام مهندسی ساختمان استان تهران و دارای پروانه رتبه یک محاسب ، نظارت و مجری نیز هستم و اهم آخرین فعالیتهایم در رابطه با موارد زیر بوده است :

 

1- مدیریت پیمان : ( پیمانهایی با کارفرماهای خصوصی در شهرکهای صنعتی) .

 

2- مدیریت پروژه : ( اعم از پروژه های دولتی و بخش خصوصی ) .

 

3- معاونت فنی و اجرایی : معاونت فنی و اجرایی مدیر عامل در شرکتهای ساختمانی .

 

4- سرپرستی دفترفنی : در واقع همان مدیریت فنی در دفاتر فنی شرکتهای ساختمانی در رابطه با تدوین صورت وضعیتهای انجام کار ( دوره ای و قطعی ) ، صورت وضعیتهای تعدیل ،جمع آوری اسناد مناقصات و شرکت در آنها ، دستورالعمل های اجرایی به کارگاهها و تعیین خط مشی کارگاهها برای انجام هرچه سریعتر و با کیفیت کارهای پروژه ، تدوین و کنترل پروژه از نظر زمان بندی ، استخدام نیروهای انسانی متخصص برای کارگاهها و دفتر مرکزی و ...... بطور کلی کلیه امور دفتر فنی شرکتهای ساختمانی و کارفرمایان بخش خصوصی .

 

5- مدیریت امور قراردادها : مدیریت کلیه قراردادهای شرکتهای ساختمانی و کنترل آنها از لحاظ مالی ، حقوقی ، فنی ، زمانی و ارتباط با کارفرمایان ، مهندسین مشاور ، پیمانکاران اصلی و جزء به منظور حل و فصل موارد اختلافی، حقوقی و مالی در این رابطه .

 

6- مدیر امور پیمان و رسیدگی : در واقع همان مدیریت امور قراردادهای شرکتهای پیمانکار می باشد که در شرکتهای مهندسین مشاور با این عنوان نامیده می شود .

 

7- بررسی و ارائه طرحهای توجیه اقتصادی و امکان سنجی طرحهای سرمایه گذاری : در اینمورد هر سرمایه گذاری که نیاز به چنین مطالعات امکان سنجی و یا طرحهای توجیه اقتصادی داشته باشد ، با مبادله قراردادی بصورت قیمت مقطوع و دریافت پیش پرداخت ، مطالعات مذکور در قالب برنامه های EXCEL و یا COMFAR تهیه و به سرمایه گذاران ارائه می گردد . این مطالعات هم می تواند بعنوان یک مطالعه امکان سنجی برای هدایت سرمایه گذار و هم بعنوان یک طرح توجیه اقتصادی برای ارائه به بانکهای عامل باشد .

 

8- تهیه صورت وضعیتهای کارکرد و تعدیل : با در اختیار داشتن نرم افزارهای متداول مربوطه ، با دریافت اطلاعات از پیمانکاران بصورت صورتجلسه و یا ریز متره ، این خدمات توسط اینجانب با حق الزحمه ای که درصدی از مبلغ صورت وضعیت می باشد و با انعقاد قرارداد و دریافت پیش پرداخت قابل انجام است . همچنین در رابطه با رسیدگی به صورت وضعیتهای پیمانکاران نیز ، این خدمت قابل ارائه به کارفرمایان ( اعم از بخش دولتی و یا خصوصی ) و همچنین به مهندسان مشاور می باشد .

 

9- ارائه خدمات مشاوره فنی ، حقوقی ، مالی در پروژه های عمرانی ( اعم از بخش دولتی و خصوصی ) : بدلیل تسلط بر کلیه امور فنی ، حقوقی ، بخشنامه های صادره از سوی سازمان برنامه ، تسلط بر شرایط عمومی و خصوصی انواع پیمانها ، ارائه این خدمات در قالب یک قرارداد مشاوره ای با حق الزحمه ساعتی خدمات مشاوره ، با کارفرمایان ، پیمانکاران و مهندسین مشاور قابل انجام است .

 

10- ارائه خدمات مشاوره فنی به دفاتر فنی شرکتهای پیمانکار : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید ( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) برای دفاتر فنی شرکتهای پیمانکاری ، به منظور اموری که ذیلاً اشاره می گردد ، قابل انجام است :

 

10-1- اتوماسیون دفاتر فنی از نظر اصول فایلینگ و نگهداری اسناد .

 

10-2- اتوماسیون دفاتر فنی از نظر انجام کلیه امور فنی با استفاده از کامپیوتر .

 

10-3- طراحی و اجرای شبکه کامپیوتری بصورت وایر لس و یا کابلی .

 

10-4- ارائه راهکارهای فنی و اجرایی برای حل مشکلات اجرایی .

 

10-5- ارائه راهکارهای فنی جهت تدوین هرچه بهتر صورت وضعیتهای کارکرد و تعدیل .

 

10-6- ارائه راهکارهای جمع آوری اسناد مناقصات و ارائه پیشنهاد قیمت و تهیه جداول 1 تا 5 اسناد مناقصه و همچنین جداول الف ، ب ، پ و ......

 

10-7- ارائه راهکارهای حقوقی در رابطه با مشکلات حقوقی پیمانها .

 

10-8- ارائه راهکارهای تدوین قراردادهای منعقده با پیمانکاران جزء و چگونگی کنترل آنها و راهکارهای حقوقی در برخورد با مشکلات بوجود آمده در این رابطه .

 

10-9- با توجه به تسلط بر کلیه بخشنامه های سازمان برنامه ، ارائه راهکار برای برون رفت از مشکلات فنی و حقوقی پیش آمده در پیمانهای منعقده .

 

11- ارائه خدمات مشاوره فنی به سرمایه گذاران بخش خصوصی : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) به سرمایه گذاران بخش خصوصی در اموری که ذیلاً بدان اشاره می گردد ، قابل انجام است :

 

11-1- انتخاب مشاور یا مشاورین ساختمانی و صنعتی بمنظور طراحی سازه ها ،طراحی محوطه سازی ، طراحی سازه های صنعتی ( پستهای برق ، تصفیه خانه صنعتی ، مخازن سوخت ، مخازن آب ، مخازن نگهداری مواد اولیه ، مخازن نگهداری مواد تولیدی ) ، طراحی معماری ( مبلمان و دکوراسیون و چیدمانهای بخشهای مختلف اداری و خدماتی و ... ) ، طراحی و چیدمان ماشین آلات مربوطه .

 

11- 2- انتخاب پیمانکار یا پیمانکاران ساختمانی و صنعتی .

 

11- 3- انتخاب مصالح ساختمانی خاص و شرکتهای سازنده اینگونه مصالح .

 

11- 4- انتخاب پیمانکار یا پیمانکاران نصب ماشین آلات .

 

11- 5- تدوین قرارداد برای هر یک از موارد فوق الذکر .

 

11- 6- ارائه راهکارهای لازم به پرسنل سرمایه گذار برای اجرا هرچه سریعتر و با کیفیت تر کلیه کارهای فوق الذکر .

 

11- 7- با توجه به تخصص ام در صنایع غذایی بخصوص صنایع آرد ، گندم ، مالت ، ماکارونی ، نان صنعتی ، نوشابه سازی و ماءالشعیر ، با ارائه خدمات مشاوره ای در اینگونه کارخانجات ، نکات کلیدی از قبیل کارخانجات سازنده ماشین آلات و ارائه بهترین برند آنها در دنیا و یا نمایندگی های آنها در ایران و همچنین ساخت سیلوهای ذخیره ای چه بتنی و چه از نوع فلزی که عمدتاً وارداتی می باشند ، نصاب های معتبر و وارد ماشین آلات و یا سیلوهای فلزی ، ساخت سیلوهای بتنی با قالبهای لغزان ، شرکتهای سازنده قطعات فلزی اعم از استیل یا آلومینیوم و .... ، مصالح خاص برای منظورهای خاص ، استانداردهای اداره نظارت بر مواد غذایی وزارت بهداشت و ....... ، ارائه می گردد .

 

12- ارائه خدمات مشاوره حقوقی : این خدمات نیز مشابه آنچه در ردیف 9 بدان اشاره گردید( از نظر نوع قرارداد و حق الزحمه خدمات ) به کلیه افراد و موسسات درگیر مسائل حقوقی در بخش کارهای ساختمانی ، عمرانی ، صنعتی ، قابل ارائه می باشد .

 

13- ارائه خدمات معماری و بازسازی دکوراسیون داخلی : با در اختیار داشتن گروهها و تیمهای مجرب از بهترین مهندسان معمار و شرکتهای تولید کننده انواع مصالح ساختمانی ، این خدمات نیز در قالب یک قرارداد پیمانکاری قابل اجراست .

 

14- چنانچه بخواهم سوابق 18 ساله ام را تا به امروز ، بصورت بخشهای مختلف کارهای ساختمانی ، عمرانی ، سیویل و صنعتی ، بیان نمایم ، این سوابق بشرح ذیل می باشد :

 

14-1- اجرای ساختمانهای مدرن با مصالح مدرن از نظر سازه ای و معماری : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت عمرانی تجارت در ساخت هتل هرمز بندر عباس بوده است .

 

14- 2- کارخانجات سیمان : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت اسپندان در ساخت کارخانجات سیمان شاهرود و بجنورد می باشد .

 

14- 3- پل سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت اسپندان در ساخت پلهای روگذر در تهران از جمله پل تقاطع ملاصدرا – چمران ، پل شهید لطیفی در بزرگراه بعثت ، پلهای تقاطع بزرگراه نواب با خیابانهای امام خمینی و هلال احمر ، پل دره چیتگر در کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج می باشد .

 

14- 4 - راه سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت ساردو در ساخت دو راه چهار خطه ؛ کنارگذر خورموج و یکی از قطعات راه چهار خطه کنگان به خورموچ در استان بوشهر می باشد .

 

14- 5- سد سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت دیداس بعنوان سرپرست دفتر فنی مرکزی و مدیر امور قراردادهای آن شرکت می باشد که سدهای دوقلوی شمیل و نیان در بندر عباس جزو کارهای آن شرکت می باشد .

 

14- 6- سیلوهای ذخیره گندم : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت بولر در اجرای بخشهای ساختمانی و ماشین آلات انبارهای مکانیزه گندم 70 هزارتنی سیوند ( مرودشت ) ، 30 هزار تنی اقلید ، 20 هزار تنی داراب ، 10 هزارتنی فسا ، 10 هزار تنی فیروزآباد ، 20 هزارتنی اردبیل ، 20 هزارتنی همدان و سیلوی 10 هزارتنی گناباد می باشد که مدیریت این پروژه ها را هم از نظر ساختمانی و هم از نظر نصب و راه اندازی ماشین آلات بعهده داشته ام .

 

14-7- محوطه سازی : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت صنعت زمان در محوطه سازی اداره برق ساوجبلاغ و همچنین طراحی و اجرای دیوار محوطه کارخانه شرکت بولر در آستارا می باشد .

 

14-8- فعالیتهای مشارکتی بین شرکتهای پیمانکار و دولت : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت دیداس بعنوان سرپرست دفتر فنی و مدیر امور قراردادها می باشد که در زمان همکاری اینجانب فعالیتهای مشارکتی با سازمان مسکن و شهرسازی استانهای آذربایجان شرقی ، گیلان و هرمزگان را عهده دار بود .

 

14-9- کارخانجات تولید مالت و ماءالشعیر : بهترین نمونه فعالیتم در این زمینه ، همکاری با شرکت کیلوس برای احداث کارخانه تولید مالت و ماء الشعیر می باشد که اینجانب با سمت معاونت مدیر عامل در امور زیربنایی ( کارهای ساختمانی ، سیویل ، نصب ماشین آلات ، سیلوهای ذخیره ای ، کارهای الکتریکال و بطور کلی تمام کارهایی که در یک شرکت تولیدی نام امور زیر بنایی را برای آن انتخاب می کنند ) فعالیت داشته ام . در رابطه با تولید مالت و کارحانجات تولید آن از پروژه تولید مالت در خارج از کشور نیز بازدید داشته ام و به جرات می توانم بگویم که یکی از معدود افرادی در ایران هستم که به این صنعت از همه لحاظ اشراف دارد .

 

 

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت اول -اینجا کلیک کنید .

 

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت دوم -  اینجا  کلیک کنید .

 

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت سوم - اینجا  کلیک کنید .

 

برای مشاهده تصاویر آخرین کارهای اجرایی انجام شده ، فایل پاور پوینت - قسمت چهارم - اینجا کلیک کنید .

 منوی سایت

پیوند ها

آرشیو سایت

موضوعات سایت

صفحات خاص سایت

آخرین مطالب سایت

آمار سایت

فال حافظ

ابتدا نیت کنید

برای گرفتن فال خود اینجا را کلیک کنید

موسیقی متن

طراحی