سعید سمیعی saaid.samiei

وبلاگی شامل مقالات مهندسی عمران - ادبیات - مسائل تاریخی و اجتماعی

 بنام خداوند جان آفرین            حکیم سخن در زبان آفرین

بنام خداوند جان و خرد             کزین برتر اندیشه برنگذرد

سلام بر همه مهربانان

 مرگ تمام طبیعت 

بدون شک یکجای مدیریت های ما اشکال دارد . در حالی که در تمام کشورهای دنیا ، سعی بر این است که علاوه بر حفظ آنچه که بصورت طبیعی وجود دارد ، طبیعت های مصنوعی نیز ساخته شود و نمونه آن در همین کشورهای حوزه خلیج فارس که غیر از صحرایی خشک و بی آب و علف چیزی نداشته اند ، اکنون دریاچه ها ، رودها ، آبشارها ، کوههای یخی برای اسکی و ... بصورت مصنوعی ساخته می شود . 

در عوض در کشور ما ؛ دریاچه ارومیه مان خشک می شود ؛ جنگلهای دنا را قلع و قمع می کنیم ؛ دریاچه پریشان خشک می شود ؛ دریاچه بختگان خشک می شود ؛ دریاچه مهارلو خشک می شود ؛ دریاچه هامون خشک می شود ؛ رودخانه زاینده رود خشک می شود ؛ رود کارون را لجن می گیرد و ...... .

بقیه در ادامه مطلب 


آنچه مسلم است ؛ علت این فاجعه های زیست محیطی را نمی توان قهر طبیعت نامید ، چرا که اگر اینطور بود باید این عرب های سوسمارخور وضعیتی بدتر از ما می داشتند . 

اینجانب تمام این مشکلات زیست محیطی را که در مطالب قبلی نیز بدان اشاره کرده ام ، بی اعتنایی به مسائل زیست محیطی و عدم مدیریت جامع و صحیح بر منابع مالی و طبیعی می دانم . واقعاً وقتی که تصاویری از نابودی طبیعت زیبای وطن ام را می بینم ، نمی توانم احساسات خود را مخفی نگه دارم . چه بر سر این سرزمین که مهد علم و تمدن و زیبایی و دارای منابع سرشار و بزرگ زیر زمینی و سرزمین چهار فصل بود ،  آمد . 

 در نیایش های داریوش به درگاه خدا آمده است : خدایا کشور ایران را از قحطی ، خشکسالی و دروغ محفوظ بدار . حتماً این سه عامل یعنی خشکسالی ، دروغ و قحطی خیلی مهم بوده است و ما با بی اعتنایی از کنار آنها گذشته ایم . مورد دروغ نزد ایرانیان بسیارنکوهش شده بوده و از یک زمان خاص که در واقع نقطه آغازین آن بوده ، کراهت و زشتی دروغ از بین رفته و از این زمان خاص هم ، گرد نحسی و بدبختی بر سر مردم ایران ریخته شده است . 

توجه تان را به تصاویری از زاینده رود که توسط دوست عزیزم آقای شفیق برایم ارسال شده ، جلب می کنم . بازهم دعا می کنم که خدایا خودت بر ما رحم کن .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

..

+ نوشته شده در چهارشنبه 15 تیر‌ماه سال 1390ساعت 07:23 ب.ظ توسط سعید سمیعی نظرات (1)منوی سایت

پیوند ها

آرشیو سایت

موضوعات سایت

صفحات خاص سایت

آخرین مطالب سایت

آمار سایت

فال حافظ

ابتدا نیت کنید

برای گرفتن فال خود اینجا را کلیک کنید

موسیقی متن

طراحی